V Pinetu, které je spíše sbírkou konifer různých rodů, lze vidět u jezírka méně pěstovaný tisovec vystoupavý (Taxodium ascendens), nebo kříženec smrku sitky a smrku sivého(Picea x lutzii). Z kultivarů je zde zastoupen úzký smrk ztepilý (Picea abies ´Rothenhaus´), který je českého původu (pěstován od r. 1900), nebo tzv. hadí smrk Picea abies´Virgata´ s dlouhými nedělenými výhony. Velmi pěkná je dvojice jedle španělské (Abies pinsapo), nebo borovice vejmutovkovité (Pinus strobiformis) s velkými šiškami. Na louce před skleníky upoutá bizarním tvarem douglaska tisolistá (Pseudotsuga meziesii ´Glauca Pendula´). Z listnatých dřevin je u cesty zajímavý lískovníček (Corylopsis). Na vyvýšenině před skleníkem roste komule střídavolistá (Buddleja alternifolia), která oproti jiným známějším komulím kvete na dvouletém dřevě. Nad stánkem s občerstvením roste skupina vzrostlých exemplářů javoru stříbrného (Acer saccharinum). Na protější straně za panelovou cestou je vzácný exemplář stálezelené planiky Menziesovy (Arbutus menziesii) se skořicově hnědou a hladkou kůrou.
Lískovníček - Corylopsis sp. planika Menziesova - Arbutus menziesii
Trvalky v pinetu
Prostor pineta (plocha pod jezerem) je doplněn několika desítkami kultivarů zejména vyšších trvalek původem převážně ze severoamerických prérijních rostlin. Návštěvním zde opět uvidím mnoho odrůd plamenek (Phlox paniculata), zápleváků (Helenium), zavinutek (Monarda), hvězdnic (Aster), vytrvalých pros (Panicum virgatum), třapatém a třapatkovek (Rudbeckia a Echinacea).
Tyto kultivarové sortimenty pak plynule přechází do velkého trvalkového záhonu lemujícího průchozí cestu nad americkou prérií.
Aster novi-belgii ´Violetta´ v pinetu Phlox paniculata ´Kirmesländler´
Monarda ´Adam´ v pinetu
odrůdy třapatkovek (Echinacea) na okraji pineta
Rudbeckia fulgida ´Goldsturm´ na okraji pineta