Patří k nejslavnějším českým architektům. Její umění a tvorba jsou vysoce ceněny nejen v České republice, ale především v zahraničí, kde po většinu svého profesního života působila. Vystudovala ČVUT a Akademii výtvarných umění. V roce 1968 odešla na stáž do Spojeného království, odkud jí byl odepřen návrat zpět do Československa. Do vlasti se vrací až v roce 1999, kdy spolu s Petrem Vágnerem zakladá ateliér AI-DESIGN.
Mezi její největší díla patří mnoho významných veřejných i soukromých staveb. Navrhla například slavnou Oranžerii na Pražském hradě či některé budovy zlínské Univerzity Tomáše Bati a Kongresové centrum tamtéž. Podílela se také na rekonstrukci kostela sv. Anny v Praze. V Londýně vytvořila část stanice zdejšího metra Canada Water nebo velký vstup a recepci slavného Victoria & Albert Museum.
Eva Jiřičná se jako jediná žijící architektka dostala do knihy Století designu – Průkopníci designu 20. století. Je držitelkou ocenění Americké asociace architektů, členkou Královské akademie uměn a Královského institutu britských architektů. Byla předsedkyní Sdružení architektů v Londýně. Je držitelkou několika čestných doktorátů a profesur. Přednáší na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Z rukou královny Alžběty II. jí byl předán Řád britského impéria.
Letošní výstava orchidejí se vzhledem k situaci přesouvá na podzim. V zázemí nám ale nyní všechny bohatě kvetou a bují. Budeme s vámi tu nádheru sdílet alespoň online. Sledujte nás.